DSC 0668

Nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła Pamięta". Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali gazetkę szkolna poświęconą lokalnemu bohaterowi majorowi Henrykowi Dobrzańskiemu "Hubalowi". Na zajęciach wykonali prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. W tym roku nie możemy odwiedzić miejsc pamięci, dlatego w taki symboliczny sposób wspominamy ważne dla nas osoby.