"CYFROWA SZKOŁA INNOWACJĄ W NAUCZANIU"

"Awans" Andrzej Miszczyk realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich " Cyfrowa szkoła innowacją w nauczaniu". Celem projektu jest kształtowanie i rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów , podnoszenie kompetencji cyfrowych nauczycieli w zakresie stosowania TIK oraz doposażenie pracowni informatycznej i językowej w sprzęt TIK. Wartość takiego projektu to: 165 867,50.

unia 1

W ramach projektu " Cyfrowa szkoła innowacją w nauczaniu" mamy zaszczyt poinformować że w naszej szkole powstały sale przystosowane do nauki informatyki oraz języka obcego. Są w pełni wyposażone w nowy sprzęt i fantastycznie sprawdzają się podczas zajęć.

Nowa pracownia językowa jest niezastąpionym rozwiązaniem wspomagającym naukę języków obcych, gdyż koncentruje uwagę uczniów oraz umożliwia swobodny i głośny trening mowy - zmniejsza stres uczniów spowodowany wypowiadaniem się w j. obcym na głos. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń zachęca uczniów do nauki i podnosi efekty ich pracy. Natomiast sala komputerowa została wyposażona w nowy sprzęt komputerowy, jak również drukarkę 3D (urządzenie umożliwiające przestrzenne drukowanie trójwymiarowych fizycznych obiektów na podstawie komputerowego modelu), daje większe możliwości w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu umiejętności. Uczniowie uczą się używać programów do tworzenia grafiki, tekstu oraz prezentacji multimedialnych. W zasobach naszej szkoły znalazł się również dotykowy monitor interaktywny, wizualizery oraz czytniki e-book.