SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

Zwracamy się z prośbą o pomoc dla uczniów pochodzenia ukraińskiego, uczących się w naszej szkole AWANS w Kielcach przy ul. Helenówek 2 i 4. Jest to młodzież w wieku 14-19 lat ucząca się w Niepublicznym Technikum i Liceum AWANS w Kielcach, szkołach prowadzonych przez Pana Andrzeja Miszczyka, czyli nasz organ prowadzący.Młodzież mieszka w bursach w Kielcach, calodzienne wyżywienie również ma zapewnione przez szkołę i obecnie w tych trudnych chwilach uczniowie mają ograniczony dostęp do środków finansowych z Ukrainy.

Prywatna Szkoła Podstawowa w Końskich oraz Niepubliczne Przedszkole „Bajkowa Kraina” uruchamiają zbiórkę niezbędnych środków czystości, artykułów higienicznych, żywności o wydłużonym terminie ważności. Zebrane artykuły zostaną przekazane podopiecznym Fundacji AWANS oraz Hufcowi im. Partyzantów Ziemii Koneckiej w Końskich.

Obecnie pod opieką Fundacji AWANS znajduje się 670 uczniów z Ukrainy
w wieku 14-19 lat uczących się w szkołach AWANS w Kielcach. Wielu z nich nie ma kontaktu z rodzicami oraz dostępu do środków finansowych.

W tym momencie najbardziej potrzebujemy:

• środków higienicznych (papier toaletowy, podpaski, szampony, żele pod prysznic, mydła, pasty do zębów, szczoteczki, chusteczki nawilżane
    i inne),
  • materiały opatrunkowe (bandaże, plastry, środki dezynfekujące
    i odkażające),
  • żywność z długim okresem przydatności do spożycia (konserwy, makarony, ryże, kasze, mąka, cukier, olej, herbata, mleko, dżemy, słodycze, chleb tostowy i inne).

Dla zbiórki organizowanej przez Hufiec potrzebujemy:

• latarki
  • baterie
  • zapałki
  • świeczki
  • środki ochrony osobistej
  • opatrunki
  • koce termiczne

i inne akcesoria medyczne

• środki i akcesoria czystości (pieluchy, szczoteczki do zębów, ręczniki, mydła...)
  • jednorazowe naczynia
  • środki ochrony osobistej
  • dania typu instant, żywność sucha

Fundacja Awans prowadzi działalność w zakresie wspierania młodzieży, w tym młodzieży pochodzącej z zagranicy, która uczy się, bądź zamierza podjąć naukę na terenie Polski.

ŚRODKI FINANSOWE MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO FUNDACJI AWANS Z DOPISKIEM: POMOC DLA MŁODZIEŻY Z UKRAINY:

Podstawowe dane o fundacji:
"FUNDACJA AWANS"
Adres siedziby: ul. Wierzbowa 1, Bilcza, 26-026 Morawica