CENTRUM NAUKI KOPERNIK

PLANETARIUM

kopernik planet

W dniu 17 października uczniowie klas 1, 2, 3 i 4 wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem programu wycieczki było „Centrum Nauki Kopernika”. Dzieci mogły odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i świetnie się przy tym bawić. Na wystawie “Przyszłość jest dziś – Cyfrowy Mózg?” obejrzeli innowacje, które wkrótce zagoszczą w naszych domach. Sprawdzili, czy można ufać maszynom, dowiedzieć się jak „myśli” sztuczna inteligencja a także obejrzeć autonomiczny samochód. Następnie udali się do Planetarium na film pt; „Astronauta”, gdzie mogli zobaczyć, jak trudnym i wyczerpującym doświadczeniom poddawani są astronauci, zanim wyruszą na wyprawę życia. Był również spacer pod pomnik Syreny Warszawskiej. Późnym wieczorem wszyscy wrócili zmęczeni ale zadowoleni, bogatsi o wiedzę zdobytą w CNK.