ROBOTYKA

robotyka 2023 31

Dnia 20 stycznia wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w mobilnych warsztatach z robotyki w ramach PAKTu - Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii. Zajęcia przeprowadzili Pani dr.hab.inż. Ewa Korzeniewska - Prodziekan Politechniki Łódzkiej oraz Pan mgr.inż. Taras Panskyi. Podczas 2 godzinnych zajęć dzieci z młodszych klas miały możliwość budowania robotów , natomiast nasi najstarsi uczniowie tworzyli obwody elektryczne które mają swoje zastosowanie w życiu codziennym. Dzięki wspólnej pracy projektowej zespołu edukatorów tworzących pracownie PAKT upowszechniają podejście STEAM w edukacji , zachęcając do pracy zespołowej , tworzenia rozwiązań i świadomego korzystania z technologii.