MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

dz.j.ojcz

21 lutego po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Tego dnia lekcje języka polskiego w naszej szkole wyglądały nieco inaczej. Wszystkie aktywności związane były z obchodami tego święta.

Uczniowie klasy IV obejrzeli prezentację multimedialną na temat tego nietypowego święta, przygotowaną przez panią Beatę Bąkowską. Zostali zapoznani z historią powstania tegoż ważnego dnia, poznali ciekawostki na temat naszego języka ojczystego oraz zmierzyli się z ,, łamańcami językowymi” i ,, sylabami w dominie”.
Kolejnym zadaniem dla uczniów było wspólne rozwiązanie interaktywnego dyktanda. Zgodna praca w grupie i wzajemne wsparcie zaowocowały bezbłędnie rozwiązanym dyktandem. Serdecznie gratujemy!
Uczniowie klasy V zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi poprawności językowej, ortograficznej i interpunkcyjnej. Uczniowie musieli odszukać ukryte w różnych częściach korytarza zadania, rozwiązać je i przenieść poprawne odpowiedzi na karty pracy. Wszyscy poradzili sobie rewelacyjnie.
Uczniowie klasy VI i VIII pracowali metodą stacji zadaniowych. Praca w grupach dała im wiele radości i ze skupieniem rozwiązywali powierzone im zadania, w których również pojawiły się pytania dotyczące ortografii, gramatyki i poprawności językowej. Ponadto uczniowie musieli zinterpretować wiersz polskiej poetki, ułożyć tangram, zawierający różne części mowy oraz przypomnieć sobie najważniejsze informacje dotyczące polskich lektur.
Wszystkim dziękujemy za aktywność i zaangażowanie. Cieszymy się, że młodzi ludzie dbają o swój ojczysty język.