KONKURS RECYTATORSKI

22 lutego odbył się szkolny konkurs recytatorski zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, w którym wzięli udział uczniowie wszystkich klas.
Uczniowie starszych klas zaprezentowali wiersze Wisławy Szymborskiej, dzięki czemu w ramach projektu „Mistrzyni Szymborska” zapoznali się z twórczością tej wybitnej poetki. W młodszych klasach przeważały wiersze Jana Brzechwy. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom.
Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniała Komisja Konkursowa w składzie:
Pani Dyrektor mgr Dorota Sykuła
mgr Agnieszka Nowak
mgr Beata Bąkowska
mgr Marta Bryk.
Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:
I miejsce - Zuzanna Czapelska kl.III i Viktoria Słoka kl.VI
II miejsce – Franciszek Czarnecki kl.II i Ewa Kopeć kl.VIII
III miejsce – Julian Kruszyna kl.I i Pola Stoińska kl.V
A także wyróżnienie dla Zuzanny Wojcierowskiej kl.III oraz Leny Matyjasik kl.VI
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego, dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji.

konkurs recyt 2023 3  konkurs recyt 2023 1