Koło Matematyczne

kołooo

Podczas tegorocznych zajęć Koła Matematycznego prowadzonych przez Panią Olgę Kowalczyk, uczestnicy pogłębiali wiedzę w niecodzienny sposób. Korzystając z nowej technologii jaką są Google VR zakupionych w ramach programu #LabolatoriaPrzyszłości, mieli możliwość przenieść się w świat geometrii przestrzennej. Pełne „zanurzenie” w wirtualnej rzeczywistości sprawia, że każde zagadnienie jest szybciej zrozumiałe i zapamiętywane, co przygotowuje do rozumowania oraz obliczeń na lekcjach matematyki. Także poprzez logiczne gry i zabawy, tj: escape roomy, szachy, gry planszowe oraz zadania tekstowe nabywali umiejętności logicznego myślenia. Podczas nauczania została wykorzystana również drukarka 3D. Uczniowie wzięli udział w konkursie na najlepszy projekt graficzny, nawiązujący do naszej szkoły. Zwycięzcą został Dorian Wołowiec z kl.VI, który zaprojektował sowę, będącą symbolem szkoły.

Galeria zdjęć: