Narodowe Czytanie

25 września po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczna lektura to „Nad Niemnem” autorstwa Elizy Orzeszkowej. Uczniowie wzorcowo odczytali „Legendę o Janie i Cecylii” umieszczoną na kartach powieści. Zaś panie polonistki p. Beata Bąkowska i p. Urszula Jasińska zapoznały przybyłych z akcją Narodowego Czytania oraz poruszyły problematykę powieści.
Po wysłuchaniu legendy uczniowie zmierzyli się z grą terenową z którą poradzili sobie znakomicie.
I miejsce zajęła klasa 7 uzyskując 81,5%, II miejsce zajęli uczniowie klasy 6 zdobywając 70%, natomiast III miejsce przypadło klasie 5 z punktacją 66%. Gratulujemy wysokich wyników.

Narod.czytanie 23 2