krokodylek Tirek 31

Dbając o bezpieczeństwo uczniów, włączyliśmy się do akcji pod nazwą „BEZPIECZNA SZKOŁA KROKODYLKA TIRKA”, skierowanej do przedszkolaków i klas I-III szkół podstawowych .
„Bezpieczna szkoła Krokodylka Tirka” to ogólnopolski projekt informacyjno-edukacyjny z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Atrakcyjna forma przekazywanej wiedzy wyróżnia zajęcia z Krokodylkiem Tirkiem w roli głównej spośród standardowych lekcji. Dzieci poprzez zabawę poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa, przepisy obowiązujące na drogach i stają się świadomymi uczestnikami ruchu drogowego. Zajęcia prowadzone przez inspektorów Inspektorat Transportu Drogowego (ITD) uczą odpowiedzialności na drodze. To nie tylko pogadanki na temat bezpieczeństwa, ale zajęcia pełne interakcji. W przyswajaniu potrzebnej wiedzy i kształtowaniu odpowiedzialnej postawy służą specjalnie przygotowane materiały edukacyjne. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Funduszy Europejskich.
Tematyka spotkania obejmowała: zasady poruszania się po drogach i stosowania się do sygnalizacji świetlnej, bezpieczeństwa w podróży (w tym stosowania pasów bezpieczeństwa), konieczności noszenia elementów odblaskowych, identyfikację służb ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania. Dodatkowym elementem była możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Inspekcji Transportu Drogowego. Zajęcia były uatrakcyjnione materiałami multimedialnymi, w tym animowanymi filmami, których głównym bohaterem był KROKODYLEK TIREK. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach odpowiadając na pytania zadawane przez prowadzącego.